Keep calm and eat a cupcake w Babki Cafe!


Kocham tego bloga za to, że mogę odkrywać takie miejsca jak Babki Cafe! Prawdopodobnie, inaczej bym nie wiedziała o istnieniu tej kawiarni. Dlatego Wy nie czekajcie ani chwili dłużej, bo to jest miejsce naprawdę warte Poznania!

Poczuj Miętę – poczujmiete.blogspot.com


Kawiarnię prowadzą dwie siostry, które specjalizują się w pieczeniu cupcakes'ów. Pomysł na stworzenie własnego biznesu zrodził się w ich głowach już kilka lat temu. Na szczęście dla naszych kubków smakowych padło na przepiękne i przepyszne babeczki!
Jedna z sióstr zajmuje się pieczeniem i wymyślaniem nowych receptur – idzie jej naprawdę dobrze, ponieważ w ofercie możecie znaleźć już ponad 50 smaków!

Poczuj Miętę – poczujmiete.blogspot.com


Ja, po długim namyśle, zdecydowałam się na piernikowego cupcakesa oraz dużego muffina waniliowego z kawałkami czekolady (5zł). Wybrałam ofertę na wynos. Babeczki zostały zapakowane w papierową torebkę z nadrukiem ,,Babki Cafe''. Jeśli nie macie czasu na chwilę relaksu na Karmarskiej, wybierzcie opcję take away!


Poczuj Miętę – poczujmiete.blogspot.com

Nie przesadzając, smak był obłędny! Idealna konsystencja, nie za słodkie – naprawdę rozpływały się w ustach. Szczerze mówiąc, już się uzależniałam od tych słodkości. Pomimo mojego wiecznego bycia na diecie, nie będę potrafiła sobie odmówić tej małej przyjemności. Kiedy Wy ich posmakujecie, pewnie też będziecie tego samego zdania! ;)

Poczuj Miętę – poczujmiete.blogspot.com


Poczuj Miętę – poczujmiete.blogspot.com


 Jeśli ktoś nie przepada za deserami, może zdecydować się na muffina wytrawnego, na przykład ze szpinakiem. Od stycznia, będzie dostępna oferta dla wegan. Cena jednej sztuki to 5zł, a specjalnie dekorowanych wahają się od 8-10zł. 

Poczuj Miętę – poczujmiete.blogspot.com


Jeśli chodzi o wystrój lokalu, moim zdaniem, idealnie komponuje się z małymi i kolorowymi babeczkami. Mała przestrzeń została maksymalnie wykorzystana. Lokal urządzono w bardzo 'słodki' sposób. Kolorowe dodatki : poduszki, świeczniki i podwieszone pierniczki przy suficie tworzą niepowtarzalny klimat. Czuć włożoną pracę i serce, aby stworzyć coś wyjątkowego. A to się liczy!
Należy dodać, że właścicielki kupują produkty prosto od rolników. Wszystko tworzą same, nie korzystają z gotowych mieszanek. To bardzo ważne, bo dopiero wtedy możemy spotkać się z prawdziwym smakiem, a nie z ulepszaczami smaku.

Poczuj Miętę – poczujmiete.blogspot.com


Gorąco polecam to miejsce absolutnie każdemu. Wszystkie okazje będą dobre, aby zajrzeć do Babki Cafe - randka, spotkanie z przyjaciółką czy po prostu gorszy dzień – poprawa humoru gwarantowana!
Mam nadzieje, że takich miejsc, tworzonych z pasją i zaangażowaniem będzie coraz więcej. 


Miętę do Babki Cafe poczuła Paula

Babki Cafe
Karmarska 21/2
Aktualną ofertę Babki Cafe
znajdziecie na ich facebook'owym profilu.
Brak komentarzy:

Zobacz również...